• Greta Samušytė

Toksiški žmonės


Dažniausiai, kad žmogus mums nepriimtinas, suprantame pirmomis susitikimo akimirkomis. Tačiau nutinka ir taip, kad bendraujame su žmogumi ilgai, jis yra mūsų draugas, mums su juo tarsi ir smagu, požiūriai sutampa, bet pastebime, kad po praleisto laiko kartu, jaučiamės blogai. Štai čia norėčiau jus supažindinti su sąvoka „toksiška asmenybė“.


Egzistuoja tokie žmonės, kurie įsilieja į mūsų gyvenimus ir pradeda nuodyti viską aplink. Liūdniausia, kad dažnai jie net nesupranta, jog daro žalą aplinkiniams, nes yra itin egocentriški. Paprastai, toksiškas žmogus turi vieną ar kelias itin stipriai išreikštas toliau išvardintas savybes:


1. Yra labai giliai įklimpęs į aukos vaidmenį

2. Nuolatos meluoja

3. Nori kontroliuoti viską ir visus aplink save

4. Yra labai pavydus ir godus

5. Viskame įžvelgia vien neigiamus dalykus

6. Nuolatos skleidžia paskalas

7. Jaučiasi visada teisus

8. Nuolatos manipuliuoja žmonėmis esančiais aplink

Tikrai verta gerai susimąstyti ir kritiškai peržvelgti asmenybes esančias aplink jus. Gali būti, kad visai netikėtai atrasite, jog jūsų bendradarbė su kuria dalinatės ofisu, iš tiesų yra ne jūsų draugė, o toksiškas žmogus, kuris gadina nuotaiką. Gal nepastebėjote, bet tas žmogus į kiekvieną gerą dalyką, kurį jam papasakojate atsako: „pamatysi, čia tik atrodo, kad viskas gerai, bet tuoj bus labai blogai. Man taip buvo.“ Arba skleidžia paskalas bei meluoja. Na, ir kad ir ką jūs tokiam žmogui besakysite, jis ras vis ką nors blogo jums atsakyti. Gali būti, kad tai darys taip subtiliai, jog net nepastebėsite.


Toksiškas žmogus ras įvairiausių būdų sukelti jums abejonių savimi, sukels kaltės jausmą, kad leidžiate laiką su kitais, skleis absurdiškus ir melagingus gandus, meluos jums, pavydės, vaizduos auką. Tokie dalykai, net jeigu jie bus daromi itin atsargiai ir jūs jų nepastebėsite, laikui bėgant pradės varginti. Psichologiškai jausitės išsunktas, pavargęs, mažės pasitikėjimas savimi. Jeigu toksiška asmenybė yra jūsų draugas, svarbu gerai pasverti savo vertybes ir gerai apsvarstyti situaciją. Nors nei vienas nenorime skaudinti sau brangių žmonių ir nutraukti su jais ryšių, kartais tai - vienintelė išeitis norint išsaugoti save ir savo laimę. Juk iš tiesų, niekas neturi teisės versti mus jaustis blogai.Neretai žmonės „užlipa mums ant galvos" vien dėl to, kad nedrįstame jų atstumti. Kažkodėl bijome juos įskaudinti labiau, nei bijome, kad skaudės mums patiems. Tačiau faktas, kad laiku ištartas „gana“, palengvins jūsų gyvenimą, suteiks jėgų, be to nereikės bereikalingai kankintis. Svarbu nepamiršti, kad iš tiesų viskas remiasi į meilę ir pagarbą sau. Turime gerbti ir mylėti save tinkamai, saugoti nuo toksiškų žmonių, nes tik taip galėsime tinkamai mylėti sau brangius žmones ir išlaikysime gerą gyvenimo kokybę. Nereikia bijoti paimti vadžių į savo rankas ir išmokti tvarkytis ne tik buityje, bet ir gyvenime. Išmeskite lauk tuos, kurie nenusipelnė jūsų laiko ir jausmų, juk Žemėjė gyvena virš 7 milijardų žmonių ir tarp jų tikrai rasite kažką, kas jus tinkamai įvertins ir mylės.


Tad jei savo aplinkoje pastebite štai tokių toksiškų asmenybių, vertėtų kiek įmanoma greičiau su jomis atsisveikinti. Nepamirškite, kad jūsų gyvenimas yra jūsų paties rankose ir tik jūs pats renkatės, kokie žmonės ir kokia aplinka jus sups.