• Pelėdų Knygynėlis

Ingos Valinskienės ir Andriaus Tapino romanas „Meilė, kurios nemylėjau"

Nors socialiniame tinkle Facebook mūsų tinklaraštis apie skaitymą ir knygas „Pelėdų knygynėlis“ gyvuoja jau trečius metus, džiaugiamės galimybe startuoti UNIVERS platformoje. Čia kaip ir Facebooke dalinsimės savo mintimis ir nuomonėmis apie perskaitytas knygas.


Šįkart apžvelgsime naujausią Ingos Valinskienės ir Andriaus Tapino romaną „Meilė, kurios nemylėjau“. Kadangi esame „Pelėdų knygynėlis“, šią ir ateityje perskaitytas knygas vertinsime nuo 1 iki 10 pelėdžiukų


Turiu prisipažinti, kad labai laukiau, kol ši knyga pasirodys prekyboje ir galėsiu ją perskaityti. Andriaus Tapino pastarąjį kūrinį „Prezidentas“ jau teko skaityti, tad šįkart buvo įdomiau pasižiūrėti, ką literatūroje geba Inga Valinskienė. Ir tikrai nenusivyliau, netgi manau, jog Ingos Valinskienės sukurtas Gerdos Šeputienės personažas mane gerokai labiau įtikino nei Andriaus Tapino herojus Joris Vilkaitis.


Negaliu pasakyti, kad man nepatiko Tapino parašyta knygos dalis, bet jo veikėjas socialinių tinklų žvaigždė Joris Vilkaitis man labai priminė kai kuriuos personažus iš ankstesnės knygos politinio trilerio „Prezidentas'', ir apskritai, savo rašymo stiliumi šie du kūriniai man pasirodė labai panašūs. Tas pats veikėjų kandumas, ironija, daug žargono, „sausumas“ ir juokeliai kartais dvelkiantys malkine. O vis dėlto, juk knygos anotacijoje skelbiama, kad knygos ašis yra beužsimezganti meilė tarp dviejų skirtingų, bet labai ambicingų asmenybių Jorio ir Gerdos.


Fatališkoji Ingos Valinskienės herojė Gerda kažkuo man priminė pačią Valinskienę. Ponios Šeputienės aistra šokiams ir gyvenimui negali palikti abejingų. O juk ir pagrindinis kūrinio veiksmas rutuliojasi šokių aikštelėje. Ingos kuriama Gerda man buvo tas slaptasis ginklas, kuris paprastą romaną pavertė meilės romanu. Tragiška Gerdos šeimos praeities istorija suteikia šiai veikėjai šarmo, kuris knygą paverčia nebanalia.


Apibendrinant, knyga „Meilė, kurios nemylėjau“ gal ir nėra literatūrinio meistriškumo viršūnė, bet praskaidrinti keletą vakarų, kai visa šalis tūno karantine, tikrai gali.


8 pelėdžiukai iš 10