Meilė


Tai turbūt nėra tipinis Valentino dienos tekstas apie top 10 romantiškos vakarienės, išskirtinio pasipiršimo ar pirmo pasimatymo idėjų. Vasario 14 - pasaulinė meilės diena. Tai apie ją. Meilę sau ir meilę kitiems.Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, nuoširdžiai tikiu, kad viską susikuriame patys, ir kad visos patirtys, draugystės ir santykiai, kuriuos esame turėję anksčiau, atvedė mus į čia, kur esame dabar. Turbūt mes visi esame turėję žmonių, kurie mus įskaudino arba kuriuos įskaudinome mes, esame turėję draugų, kurie paliko mus, ir kuriuos palikome mes. Tikriausiai, taip veikia gyvenimas.


Vis dėlto, turbūt didžiausia gyvenimo mįslė ir vienas įdomiausių dalykų - kaip skirtingai mes visi suprantame meilę. Ne tik pačią sąvoką, bet tai, ką jaučiame žmonėms. Mes sakom, kad mylim savo draugus, savo šeimą, savo augintinius, vaikinus ir merginas. Ir turbūt klausimas slypi ne tame, ką mes mylime labiau, o ką mes mylime mažiau. Net jeigu, ar įmanoma tai apibrėžti?

Kai buvau maža, girdėdavau žmones sakant: ,,Myliu taip stipriai, kad skauda''. Ir visada galvodavau, kas čia per nesąmonė? Kodėl turi skaudėti? Arba ,,myliu taip, kad noriu verkti''. Tada suagau. Supratau, ką tai reiškia. Žinot, tas jausmas, kai galvoji: ,,Kas atsitiks, jei tas žmogus tiesiog dings?''


Yra žmonės, kuriuos mylime taip, kad juos visuomet iškeliame aukščiau kitų. Kartais net pačių savęs. Nesąmoningai atiduodame jiems didžiausius ar paskutinius picos kąsnius apie tai net nepagalvodami. O su kitais būna atvirkščiai. Ir taip, kartais tai tiesiog dėl to, kad kai kuriuos pažįstame taip gerai, jog galime leisti sau būti šiek tiek savanaudiškais. Žinom, kad jie neis ir nepasakos visiems, kokie nemandagūs mes buvom tada, kai suvalgėm tą paskutinę pyrago dalį. Galbūt tai net ne apie tai, kaip stipriai mes mylime tuos žmones, bet labiau apie tai, kokius santykius su jais esame sukūrę, kai žinome vienas kito savybes, mintis ir veiksmus tam tikrose situacijose.Neretai Valentino dieną susiduriame su žmonėmis (o gal patys esame tie), kurie, neturėdami poros, liūdi ir pavydžiai žiūri į įsimylėjėlių nuotraukas Instagrame ar Facebook'e. Kalnai rožių, egzotiškos kelionės, meilės kupini veidai. Pasidavę pasaulinės meilės dienos sūkuriui pasidžiaukime už kitus, bet negalvokime, kad neturėdami antrosios pusėw, neturime, ką mylėti. Arba kad mūsų meilė netikra, nes draugė/as gavo daugiau gėlių. Supraskime, kad gyvenimas - ne pasaka, meilė ne visada būna saldi, tuo labiau, ji niekuomet nebūna vienoda ir visi žmonės ją išreiškia skirtingai. Tad neapribokime savęs ir nepamirškime, apie ką ši dieną yra iš tikrųjų, supraskime ir vertinkime tai ir prisiminkime, kad mes visada turime, ką mylėti. Net jeigu, kol kiti savąja laime ir meile dalijasi su visais, mūsų keliai su kažkuo išsiskyrė.


Visi randa kelią, kuriuo eiti per gyvenimą. Ir visai nesvarbu, ar vienam, ar su kažkuo pašonėje. Užgriuvus Valentino dienos džiaugsmui, gal liūdesiui, o gal pykčiui, nepamirškime savęs. Kad ir kaip tai kartais būtų sunku, kad ir kaip

stipriai mylėtume, nepamirškime, kad kiti žmonės nėra mūsų nuosavybė. Lygiai taip pat, kaip ir mes nesame jų. Savo ,,antros pusės'' radimas nereiškia radimo žmogaus, kuris jus užpildys, pridės tą trūkstamą dalį. Tai radimas žmogaus, kuris bus šalia ir leis bei paskatins pridėti, maišyti, atsisveikinti ir pasisveikinti su naujomis pusėmis ir naujomis dalelėmis, kurias lipdysite kurdami SAVE.


Kai man buvo 10 metų, su tėčiu slidinėjome. Kol kilome į kalno viršų, grojo James Blunt - 'Goodbye my lover'. Atsimenu, kad labai mėgau dainos melodiją, bet negalėjau pakęsti jos žodžių. Tuo metu dar nelabai gerai supratau anglų kalbą, bet žinių užteko tam, kad suprasčiau dainos kontekstą. Paklausiau tėčio: ,,Tėti, kodėl jis sako goodbye, bet tada sako lover?'' Jis pasakė kažką apie tai, kad meilė dažnai būna sudėtinga, bet niekaip negalėjau to suprasti ir su tuo sutikti. ,,Ne, bet kodėl jis atsisveikina su žmogum, kurį myli??''. Tai tikra istorija, kuri privertė visą vaikystę galvoti, kodėl James Blunt toks nelogiškas.

Mes neprivalome visų žmonių mylėti vienodai. Mes neprivalome nerimauti, ar kažką mylim taip pat, kaip jie myli mus, arba ar yra blogai, jei mylime kelis žmones vienu metu. Ką supratau aš, tai kad yra milijonai skirtingų būdų išreikšti meilę, o dar daugiau būdų ją jausti. Kartais meilė gali skaudinti, kai pradeda suprasti, ką mintyse turėjo James Blunt. Nepaisant to, meilė yra nuostabus dalykas. Net jeigu kartais negalime pasirinkti, ką mylime ir kaip mylime, visada galime pasirinkti, kaip elgiamės.


Ir nepamirškim - visuomet turim ką mylėti.