• Pelėdų Knygynėlis

Sandra Brown. Rikošetas.


„Rikošetas“ – Tai pirmoji Sandros Brown knyga, kurią teko skaityti, ir pirmoji, kurią skaičiau naudodamasi programėlės READ A BOOK nemokamų elektroninių knygų biblioteka. Iš karto pasakysiu, jog aptariamas kūrinys manęs visiškai nesužavėjo.


Visų pirma, atsivertus šios knygos lietuvišką vertimą, bent jau tame elektroniniame variante, kurį skaičiau, į akis krenta ne kas kita, o gramatinių klaidų gausa. Jų tiek daug, kad kartais net sunku pagauti sakinio logiką. Iš pradžių galvojau, kad dėl didelio gramatinių klaidų skaičiaus kalta programėlė per kurią skaičiau, bet atsivertus bet kurią kitą knygą iš šios bibliotekos klaidų nematyti, tad, galbūt, tai leidyklos atsakomybė.


Kalbant apie patį knygos siužetą, tai jis taip pat, mano nuomone, orginalumu neblizga – netyčine į namus įsilaužusio įsibrovėlio žmogžudyste kaltinama žinomo teisėjo Kato Leirdo žmona. Tačiau gražioji Eliza paslaptingai dingsta. Tiek susišaudymą teisėjo namuose, tiek Elizos dingimą pavedama tirti detektyvui Hačeriui, kuris, aišku, jauną ir gražią teisėjo žmoną įsimyli. Ar jam pavyks laiku moterį surasti ir įrodyti jos nekaltumą?


Drįstu sakyti, kad knyga ne itin „užkabinanti“, nes pats įdomumas prasideda tik gerokai persiritus į antrą kūrinio pusę, kai Eliza pradingsta. O Iki tol ji tik bergždžiai bando įrodyti, jog būtent jai gresia tikrasis pavojus ir gana nuspėjama kryptimi mezga romaną su Hačeriu. Įprastai detektyvus renkuosi norėdama pralaužti vadinamąjį „skaitymo bloką“, kai ilgą laiką nesinori arba nežinai, ką nori skaityti. Nuolat auganti intriga ir greitai besirutuliojantys įvykiai dažniausiai padeda susigrąžinti skaitymo malonumą. Tačiau, ne šį kartą, nes visų šių dalykų kūriniui, manau, pritrūko. Savo stiliumi knyga man gal net kiek priminė Noros Roberts romanus plonais viršeliais, kuriuos nelabai mėgstu.


Apibendrinant, nesakau, kad neverta skaityti šios knygos, bet ji man pasirodė pusėtinos kokybės ir vargu ar greitu metu dar grįšiu prie Sandros Brown kūrybos.


5 pelėdžiukai iš 10