• UNIVERS

Tikra istorija: kai hobis tampa aistra gyventi


Kristina, dviejų vaikų mama, gyvenanti Vilniuje, save apibūdina trumpai ir aiškiai:

"Esu labai smalsi, judri ir kūrybiška asmenybė." Esu tikra, ne vienas praeivis

atsisuka ir žvilgsniu palydi šią žavią moterį, bandydamas užduoti sau klausimą: " O

ką veikia ji šiame gyvenime?" Galima drąsiai teigti, jog kūrybiško ir meniško

žmogaus išvaizdoje, atsispindi ir jo veikla. Kaip ir mano pašnekovės išvaizdoje

atsispindi paslaptingos detalės, kurios išduoda, jog moteris pasitikėdama savo

jėgomis, drąsiai žengia savo gyvenimo keliu, nebijodama užkliūti net ir už

menkiausio akmenėlio. Energingumas, išskirtinumas, meilė, grožis ir aistra

gyvenimui- tobuliausi, mano nuomone, tinkantys žodžiai, norint pažvelgti į

gyvenimą ir tai,ką jis mums duoda, Kristinos akimis.


Kelio vingiai fotografijos link


"Gimus dukrai - prasidėjo mano kelias fotografijos link. Būdama namuose su ja turėdavau daug laisvo laiko. Bandydama nuvyti nuobodulį, kuris kartais pasibelsdavo į duris, vis dažniau į rankas paimdavau fotoaparatą norėdama "pagauti" gražiausias dukros gyvenimo pradžios akimirkas. Ir man pavykdavo. Mane tai sužavėjo," - emocijomis dalinasi pašnekovė.


Praėjus maždaug dvejiems metams Kristina fotografavimu susidomėjo dar labiau, kai netikėtai internete pamatė rengiamus fotografavimo kursus. D. Sidabras yra pasakęs: ,,Imk iš gyvenimo viską, ką jis duoda, o dar labiau tai, ko neduoda" - norėdamas žmones paskatinti nebijoti mokytis, nebijoti tobulėti, nebijoti bandyti vėl ir vėl, nebijoti keisti kasdieninio gyvenimo rutinos. Kristina taip ir padarė, visiškai nedvejodama užsirašė į fotografavimo kursus, nebijojo savęs išbandyti. Kursuose gauta informacija ir naujos žinios atvėrė duris į sekantį etapą. Optimistiškai nusiteikusi moteris norėjo išmėginti save, perprasti naujoves ir sukurti kažką išskirtinio.


,,Pradėjau fotografuoti vaikus, šeimas bei asmenines fotosesijas - nemokamai. Man reikėjo įgyti praktikos. Bet netrukus, prasidėjus vasarai, gavau pirmąjį pasiūlymą - surengti fotosesiją Krikštynoms - už pinigus. " - atvirai kalba dviejų vaikų mama.


Kristina turi nuolatinį darbą, o fotografavimas - hobis, kuris ją labai atpalaiduoja. Kiekvienam žmogui, nuo pačio jauniausio iki pačio vyriausio ir atvirkščiai, gyvybiškai svarbus yra atsipalaidavimas, vidinė ramybė ir harmonija. ,,Visada ieškau gražiausių vietų, stengiuosi kiekvieną kartą sukurti naują istoriją, atskleisti tikrą emociją, pabrėžti išskirtinius akcentus. " - sako fotografė.


Mane labai sužavėjo fotografės pomėgis kiekvieną nuotrauką apibūdinti žodžiais, atspindinčiais akimirkos ypatybes. Kai kurias citatas moteris pasirenka iš perskaitytų knygų, kaip, pavyzdžiui: ,,Įžvalgiausios visų laikų mintys" - John M. Shanahan. Na o kitas mintis Kristina literatūriškai suformuluoja pati, įsijausdama į sustojusios akimirkos grožį.


,,Stengiuosi, kad mano darytos nuotraukos turėtų istoriją. Jos tikrai gali kažką įdomaus papasakoti. Visada ieškau originalumo ir išskirtinumo. Visose nuotraukose turi būti ne tik vaizdas, bet ir jausmas." - įsitikinusi Kristina.


Iš kur gauti motyvacijos?


Anot pašnekovės, tai labai paprasta. Tik į viską, kas vyksta aplinkui, reikia žiūrėti plačiau ir paprastai: ,,Kasdieniniai įvykiai, kitų fotografų darbai... Įvairios knygos, žmonių pasakojimai. Ir svarbiausia - mano vaikai - geriausi motyvacijos šaltiniai."- užtikrintai pasakoja Vilniaus gyventoja.


Kristina sako, jog išsamiausią informaciją apie jos darbus žmonės išgirsta iš pažįstamų, draugų ar šeimos narių. Taip pat, moteris sukūrė nekomercinį Facebook puslapį (Facebook: Kristėsfoto), kuriame, žmonės, besidomintys jos darbais, patys kreipiasi, rašo arba skambina, norėdami gauti papildomos informacijos ar susitarti dėl busimų fotosesijų.


Pašnekovė išduoda vieną iš savo svajonių: ,,Svajoju, kad ateityje apie mano darbus kas nors parašytų straipsnį, nes kol kas tokio straipsnio dar neturiu."


Autorė: Danguolė Šereivienė


Fotografės Facebook puslapis, kuriame galite rasti nuotraukų pavyzdžių, čia.