• Greta Samušytė

Visada laimingi

Gyvename tokiais laikais, kai kone visur galime įžvelgti kraštutinumus. Rodos, lyg viduriuko nėra - arba maksimumas arba visiškas dugnas. Juoda arba balta. Visai nesvarbu ar tai išvaizda, stilius, finansiniai lūkesčiai ar santykiai.

Pastaruoju metu ypatingai ryškėja žmonių grupė, kurie pasisako už pozityvumą arba patys jį visuomet skleidžia. Laimingo gyvenimo koučeriai, pozityvumo guru, o kur dar socialinių platformų influenceriai, kurie nuolat grūda mums į galvą, kokie laimingi mes turėtumėme būti. Juk gyvenimas toks nuostabus! Kai kuriems žmonėms tai iš tiesų gali būti naudinga. Kurį laiką. Pozityvo mokytojų požiūris į gyvenimą gali atverti duris į kitokią pasaulėžiūrą. Nors ir tokiu atveju, galbūt reikėtų gerai pasvarstyti ar už tos juodos būsenos nesislepia kažkas daugiau. Gal neužtenka vien užsidėtų pozityvumo akinių? Gal vertėtų labiau pasigilinti į savo vidinius demonus?


Na, o štai kitiems, šie koučinimai nuolatos būti laimingais gali išties pridaryti žalos. Kodėl? Todėl, kad žmogus yra visa paletė spalvų, o ne vien tamsa ir šviesa. Saikas turbūt yra būtinas norint jaustis ir gyventi laimingai, sėkmingai ir SVEIKAI. Nėra įmanoma jaustis puikiai septynias dienas per savaitę, dvidešimt keturias valandas per parą. Be to, kaip mes žinotumėme, kad tai, ką jaučiame yra laimė, jei visuomet tik tai ir jaustumėme? Būtent todėl, balansas yra ypač svarbu, arba, kitaip sakant, visa paletė emocijų, kurias leidžiame sau laisvai jausti, be jokių papildomų filtrų.

žmogus yra visa paletė spalvų, o ne vien tamsa ir šviesa

Mums visiems derėtų suprasti vieną dalyką, kuris šiame gyvenime tikrai yra neginčijamas. Tai, kad viskas praeina. Blogos dienos praeina taip pat, kaip praeina geros dienos. Gražios akimirkos ir laimė praeina taip, kaip praeina blogos akimirkos ir patirtys. Vietoj to, kad mėgintumėme įveikti šį ciklą, kurio tikrai negalime suvaldyti, mums derėtų sustoti ir išjausti visa širdimi viską, ką gyvenimas mums duoda čia ir dabar. Sunkiomis gyvenimo akimirkomis mus turėtų palaikyti prisiminimai, kai buvome laimingi, o laimingomis dienomis nėra blogai prisiminti nemalonias patirtis - tai kartais padeda labiau vertinti laimę, kurią tuo momentu jaučiame. Svarbiausia visada žinoti, kad viskas praeina, ir tikrai joks žmogus šiame pasaulyje nėra visada pozityvus. Neklaidinkime savęs aklai tikėdami tais, kurie sako, jog yra patys laimingiausi.

Blogos dienos praeina taip, kaip praeina geros dienos.

Tad, kitą kartą, kai girdėsite kokį nors žmogų nesustojant kalbant, koks nuostabus jo gyvenimas, ir kaip į viską žiūrėti reikia vien pozityviai, prisiminkite, kad tai, greičiausiai, nėra tiesa. Neleiskime būti tuo užkrėsti. Juk visos emocijos yra normalu ir žmogiška.